Europos solidarumo korpusas

Kas yra Europos solidarumo korpusas?

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Finansuojama veikla*

Planuojama, kad Europos solidarumo korpusas finansuos šias veiklas:

  • Savanoriška veikla
  • Profesinė veikla (praktika arba įdarbinimas)

Savanoriška veikla suteikia jaunimui galimybę nuo dviejų iki dvylikos mėnesių visą darbo dieną vykdyti savanorišką veiklą kitoje šalyje.

Profesinės veiklos projektai suteiks jaunimui galimybę dirbti, stažuotis arba atlikti gamybinę praktiką įvairiuose sektoriuose, kuriuose vykdoma su solidarumu susijusi veikla ir kuriuose reikia labai motyvuoto visuomeniškų pažiūrų jaunimo.

Veiklos skirtos 18–30 metų jauniems žmonėms. Siekiama įtraukti 100 000 jaunų žmonių iki 2020 m.

Veiklos sritys:

  • Švietimas
  • Socialinė integracija
  • Sveikatos priežiūra
  • Parama teikiant maisto produktus
  • Migrantų ir pabėgėlių priėmimas
  • Aplinkos apsauga
  • Gaivalinių nelaimių prevencija

Kaip dalyvauti?

Jauni žmonės, norintys dalyvauti Europos solidarumo korpuse, kviečiami užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje: https://europa.eu/youth/solidarity/register/check_lt . Registracija vykdoma naudojantis socialinėmis paskyromis (pvz. Facebook, Google, Twitter) arba EU Login.

Užsiregistruoti Europos solidarumo korpuse galima sulaukus 17 metų, tačiau pradėti projektą gali tik vyresni kaip 18 metų asmenys. Europos solidarumo korpuso projektus turite baigti iki savo 31-ojo gimtadienio.

Be to, turite būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių arba vienos iš toliau nurodytų šalių teisėtas gyventojas (-a) arba pilietis (-ė): Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Turkijos, buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos.

Nors šiuos kriterijus atitinkantys asmenys gali tapti Europos solidarumo korpuso nariais, kai kurių projektų dalyviams gali būti taikomi papildomi apribojimai, susiję su amžiumi, teisėtu buvimu šalyje arba pilietybe. Tai priklausys nuo projekto pobūdžio ir kaip jis finansuojamas.

Organizacijos, norėdamos vykdyti Europos solidarumo korpuso projektus, turės atitikti Europos solidarumo korpuso chartijos reikalavimus ir galės teikti paraiškas projektų finansavimui. Planuojama, kad projektų finansavimo gairės ir pirmasis kvietimas teikti paraiškas bus paskelbtas 2018 m. rudenį ir paraiškos bus priimamos iki 2018 m. spalio 4 d.

Išsamesnė informacija

Daugiau informacijos apie Europos solidarumo korpusą galite rasti puslapyje: https://europa.eu/youth/solidarity_lt

Taip pat pateiktyje: European Solidarity Corps EN

Dažnai užduodami klausimai: https://europa.eu/youth/solidarity/faq_lt

* Skelbiama informacija yra preliminari ir gali keistis, nes kol kas nėra patvirtintų Europos solidarumo korpuso dokumentų ir kvietimų teikti paraiškas finansavimui gauti.